Päeva
Tundi
Minutit
Sekundit

Globaalne robootikaalase hariduse võrgustik

Mis on Robotex?

Robotex on rahvusvaheline robootikaalase hariduse edendamisele keskenduv võrgustik fookusega robootikal (ka tehisintellekt ning droonid), haridusel ning startupkoolitustel. Siia alla kuuluvad erinevad haridusalased koolitusprogrammid; spetsiifilisemalt õpetajatele mõeldud koolitused kui ka koolitused nii tulevastele idusfirmade loojatele ning nende juhtidele kui ka korporatiivinnovaatilised ettevõtmised. Lisaks kuuluvad Robotexi alla ka festivali enda erinevad osad võistluste, konverentsi, tehnoloogianäituse ning töötubade näol.

Pärast aastat 2001, kui Robotex loodi, on ettevõtmine laienenud üheteistkümnesse riiki üle viie kontinendi. Hetkel on paar suurimat Robotexi frantsiisriiki näiteks Ameerika ning Hiina, kuid kasvuplaanid sellega ei piirdu. Robotexi korraldatavate ürituste alla kuuluvad näiteks nii robootikafestival Robotex International, mida võib pidada planeedi suurimaks omalaadsete seas, kui ka kõige eesrindlikum ning uuendusmeelsem tehnoloogiakonverents Põhjamaades.

Hetkel tegeleb Starship Technologies ülemaailmselt iseliikuvate kullerrobotite arendamisega. See kõik sai aga alguse juba mõnda aega tagasi, kui meie asutaja Ahti Heinla osales Robotexil robotjalgpalli võistlusel. Aitäh teile!
Kristjan Korjus (Starship)
Meil oli võimalus tulla esimest korda Eestisse ja osaleda Robotexi festivalil, et näidata afgaani teismeliste andekust ning tänu sellele võita Entrepreneurship Challenge’i. Oli näha, et meie tiim oli selle üle väga rõõmus. Me oleme korraldajatele väga tänulikud!
Roya Mahboob (Afghan Citadel Software Company)
Robotex ühendab robootikaentusiaste igas vanuses erinevatest maailma paigust; tutvustatakse uusimaid arenguid; esindatakse võimalust erinevate oskuste õppimiseks ja nende kasutamiseks näitamaks robootika olulisust; pakutakse mitmekülgseid võistlusi, et oma oskusi proovile panna, pole oluline, kas oled algaja või ekspert.
Yu Hu (MakeBlock)
Robotex? Milline väljapaistev programm edendamaks avatud robootikat kõigis vanuseklassides! Nad on nii head, et meie RoboRAVE Internationalis oleme nüüd kahe võistluse, Entrepreneurial Challange’i ja Sumo partnerid.
Russ Fisher-Ives (RoboRAVE)

Liitu Robotexi uudiskirjaga