Indrek Tubalkain räägib võidu saavutamisest:

“Robotexi võidu jaoks sai tehtud peaaegu aasta otsa tööd ja veedetud päris palju õhtuid TTÜ Robotiklubis. Alustasime jaanuaris ja märtsi lõpuks oli robot enam-vähem valmis. Seejärel osalesime Austrias Robot Challenge võistlusel, kus jõudsime esikümnesse. Nägime ära, milline on rahvusvaheline tase ja saime uusi mõtteid ja ideid, mida proovida ja mida paremaks muuta. Suvel oli robotiehituses väike paus ja sügisel hakkasime uuesti katsetama ja roboti tarkvara täiustama. Paar nädalat enne Robotexi osalesime Rootsis STHLM Robot Championship võistlusel, kus saavutasime teise koha. Pärast seda tegime veel tarkvara osas muudatusi ja nii see Robotexi võit tuli.”

Robot Mink võitis Robotex 2015 Joonejärgimise võistlusel esikoha.

Georg Seema jagab oma kogemust:

2015 Robotexiks valmistumist toetas kool, kus ma õppisin – Tallinna Lilleküla Gümnaasium, andes LEGO komplekti. Roboti ehitamisel aitas kaasa muidugi Google ja minu enda järjepidevus katsetuste tegemisel, ning suhtumine “failure is always an option” – Adam Savage.”

Robot Välk võitis Robotex 2015 LEGO Joonejärgimise võistlusel esikoha.

Siim Sülla alustas koos tiimikaaslase Rain Ellermaaga LabRati disainimist Labürindi võistluse jaoks juba kevade teises pooles ning juuli alguseks oli robot koos. Ta ütleb:

Saime alustada koodi kirjutamisega ning esimesed õpetussõnad sai LabRatile üle anda meie eelmine robot Mutt, aga siit oli veel pikk maa minna. Robotex’is saime palju testikilomeetreid kirja ning vaikselt hakkasime saavutama ka algselt püstitatud eesmärke, kuigi oleks tahtnud veel enamat. Selle suure töö tulemusena saimegi sama platvormi robotitega LabRat 42 ja LabRat 72 kaksikvõidu.”

Peeter Salong räägib, kuidas saabus võit linnaläbimise võistlusel: 

“Roboti Siilipoeg ettevalmistus algas juba 2014 aastal ning esialgu oli plaan ta juba Robotex 2014 võistlema saada. Ettevalmistus ei olnud lihtne, kuna aega tuli leida nii töö kui pere kõrvalt, nii et 2014 a. ei jõudnudki Siilipoeg võistlema. Samas jätkus mul sihikindlust, et asjaga jätkata ning Robotex 2015 valmis jõuda. Sihikindlus viib võiduni.”

Mikk Kruusalu räägib kuidas ta võitis Robotex 2015 Veeralli võistluse:

“Valmistudes joonejälgimise võistluseks, märkasin ka Veeralli võistlust. Mõtlesin, et võiks ka seal kätt proovida. Paadi ehitamine läks kiirelt, sest mul oli valmis kere ja enamus komponente juba kodus olemas. Paigaldasin komponendid paadile ning kirjutasin lihtsa programmi. Roboti ehitus tuli nii lihtne, et ei osanud isegi ühe ringi läbimist oodata. Võit oli täielik üllatus. 2016. aastaks lähen kindlasti võistlema nii täiustatud Veeralli kui Joonejälgimise robotiga”.