Robotex ajalugu
Robotex on Eestis asuv ja globaalselt tegutsev inseneriharidust toetav ning tuleviku talente ja ettevõtteid ühendav organisatsioon, mille peamiseks väljundiks on robootika suursündmuse Robotex International korraldamine.
Robotex International on planeedi suurim robotivõistlus, mis sai alguse 2001. aastal Tallinna Tehnikaülikooli klassiruumis. Läbi aegade on võisteldud erinevatel aladel: joonejärgimises, labürindi läbimises, võrkpallis, köieronimises, toa koristamises, jalgpallis, veerallis, rallikrossis, merepäästes ja teistes ülesannetes. Võistlusel on olnud osalejaid mitmetest gümnaasiumidest ja ülikoolidest, ettevõtetest ning ka välismaalt.
Alates aastast 2008 toimub üritus avalikkusele palju suuremalt ja on avatult kõigile kaasamaks võimalikult palju robootikast ja tehnikast huvitatuid. Sellest johtuvalt on võistlustele lisandunud Robotexile erinevad väljapanekud, näitused ja noortele suunatud töötoad.
2008. aastal lisandus robotivõistlustele tehnoloogianäitus eesmärgiga teha üritus külastajatele veelgi põnevamaks ning anda võimalus tutvuda innovatiivsete lahenduste ja tehnoloogiatega.
Alates 2010. aastast on üritus mitmepäevane, mis võimaldab korraldada erineva raskusastmega võistlusi ning tuua kokku kõik robootika-, teaduse- ja tehnikahuvilised.
2015. aastal saavutas Robotex mitteametlikult suurima robotivõistluse tiitli Euroopas.
Robotex globaalselt
2020. aasta seisuga toimuvad Robotex eelüritused 8 erinevas riigis üle kogu maailma (Soome, Küpros, Kreeka, Hiina, India, Armeenia, Türgi ja Lõuna-Korea).
Robotexi missioon and visioon
Missioon – hoida majandus konkurentsivõimelisena populariseerides IKT ja inseneeria erialasid ning pakkudes probleemõppe võimalusi.
Visioon – pakkuda kvaliteetseimat tehnoloogiaalast kogupereüritust nii võistlejatele kui pealtvaatajatele.