Roboliiga 2021

Roboliiga 2021

ROBOLIIGA TULEMUSED

Palju õnne! Roboliiga võistluse võitjad on selgunud. 3. maist kuni 23. maini oli kõigil võimalik ERRi Lasteekraani veebilehel ära vaadata kõigi 10 finalisti võistlustööd ning valida oma lemmik.

Esikolmik kujunes järgmiselt: 1. koha võitis võistkond Kaarel 126 häälega, 2. koha sai Päästetiim 102 häälega ning 3. koha Vandersellide võistkond 80 häälega. Lisaks loosisime ka hääletajate seast kaks võitjat, kelleks osutusid fortuuna tahtel Aron Arukuusk (10a) ja Miia Haak (11a). Aroni auhinnaks on Robotexi kinkepakk ja Miia saab endale Lasteekraani kingipaki.

Roboliiga võistluse esikolmikule panid Robotex ja Lasteekraan välja ühised kinkepakid! Lisaks saavad kõik Roboliiga võistlusel osalejad magusad auhinnad Kommipommilt.
Õnnitleme kõiki võitjaid!

Võitjatega võetakse ühendust ja auhinnad pannakse teele!

Järgmiste lõbusate kohtumisteni!
Robotex ja Lasteekraan

Võistluse teemaks on sel aastal "Minu parem maailm". Võistlustele on oodatud osalema kõik kuni 12-aastased lapsed ning võistlustöid saab videona üles laadida kuni 23. aprillini.

Sel aastal annab Robotexi Roboliiga võistlus lastele võimaluse luua seade või süsteem, mis aitaks lahendada keskkonnaga seotud probleeme, milles töö teema saab valida kolme alakategooria vahel: mets; meri ja tarbimine.

Roboliiga võistlus on hüppelauaks lasteaia- ja algkoolilastele arendavasse robootikamaailma. Erinevalt teistest Robotexi võistlustest ei ole Roboliiga võistlusel tähtis kiirus ja jõud ning võitjaks on kõik, kes ülesande lahendavad. Põnevamad tööd jõuavad ETV Lasteekraani veebi, kus nende hulgast saab omakorda valida lemmikuid. Võistlustööde puhul väärtustatakse loovust ning hariva roboti programmeerimise oskust.

Lisaks lasteaedadele, koolidele ning huviringidele ootame Roboliiga võistluskategooriatesse osalema ka kõiki perekondi, kus robootikast lugu peetakse. Registreeruda saab nii üksi kui ka 2-5 liikmelise meeskonnana, kuhu kuuluvad kuni 12-aastased lapsed.

Juhendaja abiga loovad lapsed oma võistlusideest kuni 3-minutilise video. See peab hõlmama võistlustööd ehk oma maailma päästmise lugu kajastava mati ja roboti poolt teostatavate tegevuste tutvustust, roboti tööks vajaliku programmikoodi ehk algoritmi tutvustust ja tiimi liikmete ja nende rollide tutvustust.

Video tuleb ülesse laadida hiljemalt 23. aprilliks Robotexi koduleheküljel https://robotex.ee/foorum/ - Roboliiga alateema alla, luues oma meeskonna kohta eraldi postituse.

Selgusid Roboliiga võistluse 10 finalisti!

Robotex korraldas Roboliiga võistluse "Minu parem maailm" ning kuni 27.  aprillini said kõik meeskonnad, kuhu võisid kuuluda lapsed vanuses kuni 12-aastat, üles laadida oma võistlustöid Robotexi Foorumi keskkonda. Robotex ja ERR-i Lasteekraan valisid välja 10 finalisti, kellele saab hääli anda kuni 23. maini Lasteekraani leheküljel.

Tutvu parimate ideedega, kuidas maailma paremaks muuta ja anna hääl oma lemmikule!

Kõiki hääletusele jõudnud finaliste ootavad auhinnad Kommipommilt ning kõige enam hääli saanud video loonud meeskond saab auhinnaks Robotexi kinkekoti.

Lisaks loositakse kõikide hääletajate vahel välja üks Robotexi ja üks Lasteekraani kinkekott.

Võitja selgub ja auhindade loosimine toimub 25. mail!

Hääleta siin:
https://bit.ly/ROBOLIIGAxLasteekraan

Võistlusel osales kokku 35 meeskonda, osalejaid oli nii lasteaedadest, koolidest kui huvikoolidest üle Eesti. Huvikoolidest esitas kõige rohkem töid huvikool Innokas, lasteaedadest oli aktiivseim osaleja Rakvere Kungla Lasteaiast, koolidest laekus enim töid Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumist.

Võistluse koordinaator Kristel Trutsi: “Suur rõõm oli näha, et meie tavapärasest erinev Roboliiga formaat jõudis kõigi sihtgruppideni - võistlusvideotes oli näha nii tegusaid lasteaiamudilasi kui ka teemasse tõsiselt süüvinud algkooliealisi lapsi. Esitatud töid vaadates jääb silma laste siiras otsusekindlus: need metsad ja mered tuleb puhtaks teha ja liigne tarbimine lõpetada - palun, siin on meie lahendused, hakkame pihta!”

Täname kõiki lapsi ja juhendajad väga lahedate võistlustööde eest! Kõiki osalejaid rõõmustab magusa auhinnaga Kommipomm! 

Siit on leitav ka Roboliiga võistluse muinasjutt, mille tegelasteks on vahva Robit ning tema sõbrad Mia ja Marten. Muinasjutt on inspiratsiooniallikaks noortele robootikutele, et oma idee teoks teha: Muinasjutt (Muinasjutt RUS)

Soovid võistlust sponsoreerida? Saada meile sõnum: