Roboliiga 2021

Roboliiga 2021

Võistluse teemaks on sel aastal "Minu parem maailm". Võistlustele on oodatud osalema kõik kuni 12-aastased lapsed ning võistlustöid saab videona üles laadida kuni 23. aprillini.

Sel aastal annab Robotexi Roboliiga võistlus lastele võimaluse luua seade või süsteem, mis aitaks lahendada keskkonnaga seotud probleeme, milles töö teema saab valida kolme alakategooria vahel: mets; meri ja tarbimine.

Roboliiga võistlus on hüppelauaks lasteaia- ja algkoolilastele arendavasse robootikamaailma. Erinevalt teistest Robotexi võistlustest ei ole Roboliiga võistlusel tähtis kiirus ja jõud ning võitjaks on kõik, kes ülesande lahendavad. Põnevamad tööd jõuavad ETV Lasteekraani veebi, kus nende hulgast saab omakorda valida lemmikuid. Võistlustööde puhul väärtustatakse loovust ning hariva roboti programmeerimise oskust.

Lisaks lasteaedadele, koolidele ning huviringidele ootame Roboliiga võistluskategooriatesse osalema ka kõiki perekondi, kus robootikast lugu peetakse. Registreeruda saab nii üksi kui ka 2-5 liikmelise meeskonnana, kuhu kuuluvad kuni 12-aastased lapsed.

Juhendaja abiga loovad lapsed oma võistlusideest kuni 3-minutilise video. See peab hõlmama võistlustööd ehk oma maailma päästmise lugu kajastava mati ja roboti poolt teostatavate tegevuste tutvustust, roboti tööks vajaliku programmikoodi ehk algoritmi tutvustust ja tiimi liikmete ja nende rollide tutvustust.

Video tuleb ülesse laadida hiljemalt 23. aprilliks Robotexi koduleheküljel https://robotex.ee/foorum/ - Roboliiga alateema alla, luues oma meeskonna kohta eraldi postituse.

Siit on leitav ka Roboliiga võistluse muinasjutt, mille tegelasteks on vahva Robit ning tema sõbrad Mia ja Marten. Muinasjutt on inspiratsiooniallikaks noortele robootikutele, et oma idee teoks teha: Muinasjutt

Soovid võistlust sponsoreerida? Saada meile sõnum: