Robotex tuleb taas!

2017 on Robotexi jaoks väga põnev ja muutusterohke aasta. Lisaks täiesti uuele ja kaasaegsele välimusele on valmis saanud ka mugavam koduleht, Robotexi tiimiga on liitunud palju andekaid inimesi ning oleme esmakordselt kolimas ka uude asukohta!

Käesolevas blogipostituses annamegi väikse ülevaate kõigest sellest, mis 2017. aastal on teistmoodi!

 

Uus välimus

Olgem ausad, robotid ei ole ammu enam kandilised ja kohmakad metallitükid, mis kusagil tehases autosid kokku panevad. Robotexile täiesti uue näo andmisel saigi keskseks teemaks tüüpiliste robootika- ja mehhatroonikamüütide ja stereotüüpide lõhkumine.  Kui seni on robootikavaldkonna kuvand tähendanud paljudele hammasrattaid ning teravaid nurki, siis tänapäevased robotid liiguvad ümarama suuna poole. Just seetõttu on ka Robotexi uus disainilahendus palju kaasaegsem ning voolujoonelisem.

 

Uus asukoht

Ehkki Tallinna Tehnikaülikooli Spordihoone on aastate jooksul paljudele robootikafännidele juba üpris koduseks saanud, ei ole selle seinad kummist. Meie rõõmuks on robootikahuviliste arv iga aastaga üha kasvanud, mistõttu kolime sellel aastal suuremale võistlusareenile. Robotex 2017 ametlikuks toimumiskohaks on Eesti Näituste Messikeskus.

 

Meeskond

Sellel aastal on Robotexi tiimi lisandunud palju uusi ja andekaid inimesi, kes kõik annavad endast parima, et Robotex 2017 tuleks ägedam kui kunagi varem. Allpool tutvustamegi teile meie toredat mees- ja naiskonda!

 

Ave LaasAVE LAAS
Tegevjuht

Ave juhtida on sellel aastal KÕIK Robotexiga seonduv, ent õnneks ei ole Ave veel kohanud väljakutset, millega ta hakkama ei saaks! Ta on korraldanud mitmeid üritusi, sealhulgas olnud ja ettevõtlusprogrammi Ajujaht meeskonnas. Vabal ajal on Ave Eesti veidraima heategevusprojekti “Pardiralli” heategevuslik projektijuht, andes sellega oma panuse ühiskonda. Ave kireks ja hobiks on tema pere ja lapsed.

 

Marti ArakMARTI ARAK
Koostööpartnerlusjuht

Marti nägu peaks paljudele Robotexi huvilistele juba tuttav olema, kuna tema vedamisel on toimunud mitmed varasemad Robotexi üritused. Sellel aastal paneb Marti oma anded tööle Robotexile uute koostööpartnerite leidmisel.

 

 

Sander Gansen

SANDER GANSEN
Rahvusvaheliste suhete juht

Sandri ülesandeks on muuta Robotex maailmakuulsaks! Sander külastab rahvusvahelisi robootikaüritusi ning toob Eestisse valdkonna tipptegijaid. Varasemalt on ta loonud ja nõustanud startupe ning korraldanud rahvusvahelisi noortekonverentse. Vabal ajal annab Sander ettevõtluse ja turunduse teemalisi loenguid ning peab ka blogi.

 

Katrin Maimik

KATRIN MAIMIK
Turundus- ja kommunikatsioonijuht

Katrin vastutab Robotexi tiimis selle eest, et Euroopa suurima robotivõistluse info jõuaks kõigi praeguste ja tulevaste robootikafännideni nii Eestis kui välismaal. Veel tegeleb Katrin filmitegemisega, kõiksugu kultuurisündmuste turundamisega ning töötab teatrikeskuses Vaba Lava. Vabal ajal meeldib talle kinos ja teatris käia ning lapsega aega veeta.

 

Johannes Kanter

JOHANNES KANTER
Turundusspetsialist

Johannese tugevuseks on turundus ning kõik selle juurde käiv. Muuhulgas on just tema ka Robotexi uue veebilehe loojaks. Varasemalt on Johannes tegelenud startupidega ja hetkel toimetab oma agentuuriga WINK. Vabal ajal meeldib Johannesele muusikaga tegeleda ja kitarri mängida.

 

 

Holger MetsHOLGER METS
Disainer

Robotexi täiesti uus ja kaasaegne välimus on sündinud just Holgeri disainisulest. Ühele õigele disainerile omaselt meeldib Holgerile luua julgeid ja pilkupüüdvaid lahendusi. Veel tegeleb Holger igapäevaselt digiagentuur WINK disainipoole juhtimisega ning lõpetab magistriõpinguid TTÜs. Vabal ajal tegeleb Holger hobi korras fotograafiaga.

 

Elina-emiilieELINA-EMIILIE LEHT
Sotsiaalmeedia spetsialist

Elina-Emiilie on Robotexi sotsiaalmeediaguru, tänu kellele saate erinevates sotsiaalmeediakanalites Robotexi tegemistel silma peal hoida. Veel tegeleb Elina-Emiilie bakalaureuseõpingutega TTÜs ärinduse erialal ning annab oma panuse ka mitmesse tudengiorganisatsiooni. Vabal ajal meeldib talle tegeleda kunstiga ning väga olulisel kohal on ka sport.

 

Mari Kullerkup

MARI KULLERKUP
Välisvõistlejate koordinaator

Mari ülesanneteks on suhtlus Robotexi välisvõistlejatega, sealhulgas teistest riikidest potentsiaalsete võistlejate osalema kutsumine ning kohapeal toeks olemine. Muul ajal peab Mari ka müügijuhi ametit, ema ametit ja kui sealt juhtub aega üle jääma, sõidab mootorrattaga.

 

 

Allar AasjõeALLAR AASJÕE
Robootikavõistluste koordinaator

Allar täiendab võistluste reeglistikke, projekteerib ja ehitab vajalikud võistlusväljakud ning tagab Robotexi võistluste sujuva läbiviimise. Allar on ka ise alates 2010. aastast võistlejana Robotexist osa võtnud. Igapäevaselt tegeleb ta inseneeriaõpingutega University of Southampton’is. Vabal ajal pühendub ta üliõpilasvormeli projektile ja spordile.

 

Priit Norak

PRIIT NORAK
Robootikavõistluste koordinaator

Priit on läbinud BAFF Liidrikoolituse Ameerikas ja esindanud Eestit rahvusvahelisel teadusmessil. Lisaks loob ta oma ettevõtet 3DKoda ning juhendab Sauel robootikaringi. Koos Allari ja Karl-Taneliga on Priit Robotexil nii mõnegi auhinna saanud ning aitab nüüd ka ise võistluseid läbi viia. Vabal ajal aitab Priit kaasa TTÜ tudengisatelliidi ehitusele ning naudib rattasõitu.

 

Karl-Tanel PaesKARL-TANEL PAES
Robootikavõistluste koordinaator

Kui Priit ja Allar hätta jäävad tuleb appi Karl-Tanel. Õnneks on mehed koos töötamisega harjunud, sest on korduvalt ühiselt Robotexil osalenud. Lisaks on Karl-Tanel juhendanud robootikaringi, olnud pikemat aega tegev 3D-printimise valdkonnas ning viinud läbi selleteemalisi koolitusi. Hetkel õpib Karl-Tanel Tartu Ülikoolis, tegeleb spordiga ning sisustab aega lugemisega.

 

 

Uued võistlused

Igal aastal lisandub Robotexi võistluskavva uusi ja huvitavaid väljakutseid. Ka sel aastal saab võistluste nimekiri täiendust, ent sellest kirjutame juba varsti lähemalt siinsamas blogis! Robotexi värskeimate uudistega kursis olemiseks tasub liituda meie uudiskirjaga ning eelregistreerida ennast Robotexile!

 

Robotex 2017 toimub 24.-26. novembril Eesti Näituste Messikeskuses, Pirita tee 28, Tallinn.