Selgusid Karu päästmise vahevõistluse võitjad!

Robotexi korraldatud võistlusel “Karu päästmine 2.0 algoritmid” osales 28 võistkonda viiest erinevast maakonnast, 23 meeskonda Harjumaalt, 2 Ida-Virumaalt, 1 Tartumaalt, 1 Pärnumaalt ja 1 Lääne-Virumaalt. Osalejaid oli kokku kaheksast erinevast koolist, enim neist (19 võistkonda) Rocca Al Mare koolist. Lähiajal on Robotexil plaanis välja kuulutada ka uus vahevõistlus “Karu päästmisele 2.0”.

Võistluse ülesandeks oli koostada algoritm võistluse robotile UML või Flowchart kujul. Algoritmi koostamiseks võis kasutada vabalt valitud programmi. Algoritmi puhul hinnati selle detailsust, programmeerimise loogikalist õigsust ning visuaalset selgust ja esitusviisi.

Võistluste koordinaator Raimond Pääru: “Karu päästmise algoritmi vahevõistlus oli väga edukas. Kõik võistkonnad näitasid ühtlaselt kõrget taset ning esitatud algoritmid olid nii visuaalselt kui ka sisulise lähenemise poolest eeskujulikud. Siiski tõusid esile mõned tööd, milles olid läbi mõeldud ja lahti kirjeldatud ka kõige väiksemad detailid ning juurde lisatud ka selgitavaid jooniseid ja analüüse.”

Vahevõistluse esikolmik on järgmine:

1. Pärnu Koidula Gümnaasium

2. Katariina Kukk

3. Narva Kesklinna Gümnaasium

Palju õnne!