Robotex 2017 toimub 24. - 26. novembril

Kolmepäevasel üritusel toimuvad rahvusvahelised robotivõistlused tuntud võistlusaladel.

Mõõtu on võimalik võtta erinevatel robotivõistlusel, lisaks on palju uudistamist Tehnoloogianäitusel ning näeb ka parimaid loovate konkursside töid. Samuti toimuvad erinevad autasustamised ning kõikidel robootikahuvilistel on võimalik osa võtta erinevatele vanusegruppidele mõeldud töötubadest.

Väljakutse leiavad kõik olenemata tehnilisest tasemest ja vanusest. Paljud võistlusülesanded on koostatud rahvusvaheliste standardite alusel, mis annab võimaluse hiljem samade robotitega ka mujal maailmas konkureerida.

Vaata eelmise aasta võistluste infot ja reegleid

Tutvu võistlustega

Sumod

Sumorobotite ülesanne on vastase ringist välja toimetamine järgides kõiki viisakus- ja võistlusreegleid. Väljakutse leiavad kõik olenemata tehnilisest tasemest ja vanusest.

Robotexil toimub kuus erinevat sumovõistlust

  • LEGO Sumo
  • Mini Sumo
  • Nano Sumo
  • 3 kg Sumo
  • 3 kg Lego Sumo
  • iRobot Sumo
  • Mikro Sumo

Labürint

Võistluse raames on autonoomse robothiire (roboti) ülesandeks jõuda standardmõõtmetega labürindi kindlaks määratud nurgast labürindi keskele võimalikult lühikese aja jooksul.

Joonejärgimine

Joonejärgimise võistlus on üks populaarsemaid robotite võistlusalasid maailmas ja Robotexil korraldatakse seda kuuendat korda. Joonejärgimisvõistlusel on robotite ülesandeks läbida võimalikult kiiresti väljakule musta joonega maha märgitud rada.

Robotexil toimub kolm erinevat võistlust

  • Joonejärgimine
  • LEGO Joonejärgimine
  • Joonejärgimine takistustega

Joonejärgimine

Joonejärgimine takistustega

Folkrace

Võistluse eesmärk on jäljendada rallikrossi kaasahaaravat loomust. Rajale pääseb korraga kuni viis robotit, mis võistlevad üksteisega kiiruses ja osavuses.

Veeralli

Võistluse eesmärk on jäljendada paadiralli sarnast kaasahaaravat loomust. Veeralli on sarnane Folkrace võistlusega kuid robotid on viidud neile vaenulikku keskkonda.

CDP Grand Challenge

Võistlusülesande on välja töötanud CDP Technologies Estonia koostöös Robotexi korraldajatega. Võistluse eesmärgiks on ära lammutada kõik rohelist värvi majad ilma, et punased majad oleksid kaotanud oma kõrgust. Tegemist on ühe keerulisema võistlusega Robotexi kavas, mille sooritavad vaid parimatest parimad.

Linnaläbimine

Ülesandeks on ehitada robot, mis suudab sõita läbi linna ja parkida ennast ette nähtud parkimiskohale. Robot peaks sõitmise ajal jääma sõidutee piiridesse ning jälgima linnas asuvat valgusfoori ja liiklusmärke.

linnaläbimine

Korvpall

Sellel aastal esimest korda toimub Robotexil robotite korvpalli võistlus.

Droonide takistussõit

Robotexil esmakordselt kavas olev DJI Droonide takistussõit kujutab endas üha populaarsemateks muutuvate mehitamata õhusõidukite võidusõitu. Droonidel tuleb rajal mööduda takistustes olles samal ajal oma konkurentidest kiirem.

Droonide takistussõit

VEX

Võistluse raames saavutab esikoha kõige osavam VEX robot.

Progetiigri haridusrobotite võistlus

Haridusrobotite näitusmudelite võistlusel toimub roboootiliste staatiliste ja liikuvate mudelite demonstreeerimine. Mudel võib sisaldada erinevaid robootilisi komponente, peab olema programmeeritud ja sisaldama liikuvat osa või liikuma piiratud isedisainitud võistlusmatil. Võistlus toimub Robotexi raames esmakordselt.

LEGO WeDo

LEGO WeDo näitusmudelite võistlusel toimub roboootiliste staatiliste ja liikuvate mudelite demonstreeerimine. Mudel võib sisaldada erinevaid robootilisi komponente, peab olema programmeeritud ja sisaldama liikuvat osa või liikuma piiratud isedisainitud võistlusmatil.

Tartu Ülikool Mõttejõud

Võistluse raames lahendatakse ülesanne robotit ajuskänneriga mõttejõul kontrollides.

Liitu Robotexi uudiskirjaga